Chcesz żyć do 100 Spróbuj diety z Okinawy

 

Okinawa to wyspa położona na południe od kontynentalnej części Japonii i znana jest jako miejsce największej amerykańskiej operacji desantowej podczas II wojny światowej. Dziś jest lepiej znany jako źródło „diety Okinawa” – prostego, ale skutecznego programu odchudzania. Dieta Okinawa polega na jedzeniu dużej ilości pokarmów pochodzenia roślinnego, w tym dużych ilości tofu i lokalnie uprawianych warzyw. Ten plan żywienia zaleca również spożywanie różnych odmian ryb bogatych w kwasy tłuszczowe Omega-3, wodorosty i inne produkty organiczne, które są bogate w białko, bogate w wapń i mało tłuszczu. W rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym znaleźć Okinawanów, którzy mają co najmniej 100 lat. Wyspa została uznana za posiadającą największą liczbę centegenarian na całym świecie. Do dziś częstość występowania chorób serca, raka piersi,

Rosnący problem nadwagi i otyłości w Stanach Zjednoczonych sprawił, że dieta Okinawy stała się bardzo atrakcyjna. Wiele osób z nadwagą próbowało zażywać dietetyczną pigułkę, aby zminimalizować napady głodu, a tym samym zmniejszyć spożycie pokarmu. Inne formuły diet pill odchudzające działają, zapobiegając wchłanianiu tłuszczu do organizmu, z których większość pochodzi z tłustych mięs.

Ponieważ większość mieszkańców Okinawy rzadko je mięso, przyrost masy ciała nie stanowi problemu. Niezwykle trudno jest zauważyć nadwagę lub wybrzuszenia na Okinawie. Większość z nich zachowała krótki, ale smukły wygląd swoich starożytnych przodków, którzy byli głównie odpornymi rybakami i rolnikami. Kluczem do skuteczności diety Okinawan jest filozofia, która jest najlepiej zawarta w frazie „żywność jako tonik, żywność jako lek”. Wyspiarze byli pod silnym wpływem kultury żywnościowej Chin, Korei i Japonii kontynentalnej – wszystko to podkreślił wartość leczniczą i terapeutyczną niektórych grup żywności. W wielu domach w Okinawie matka lub osoba, która przygotowała jedzenie, zazwyczaj podaje posiłek, mówiąc: „Proszę, zjedz to. To jedzenie jest dobre dla leczenia tej lub innej choroby. Jedzenie jest dla ciebie dobre. ”Po posiłku ludzie, którzy jedli jedzenie, powiedzieliby: „Kusuinatan!” Słowo „kusuinatan” jest terminem okinawskim, co oznacza: „Jedzenie jest dobre. Moje ciało dobrze się czuje. Jedzenie jest jak medycyna ”.

Oprócz zdrowej żywności, mieszkańcy Okinawy prowadzą również bardzo aktywny tryb życia. Mieszkańcy wysp, młodzi i starzy, uprawiają sztuki walki, uprawiają taniec ludowy i uprawiają własne ogrody. Działania te zapewniają im możliwość wytrysku potu i uwolnienia toksyn z organizmu. Będąc aktywnymi, są w stanie poprawić swoje zdrowie układu krążenia. Wielu stulatków na Okinawie angażuje się w karate i tradycyjne tańce zwane „rojin odori”, ponieważ postrzegają je jako źródła „ikigai” lub poczucia celu. W przeciwieństwie do swoich zachodnich odpowiedników, seniorzy z Okinawy utrzymywali osobistą opiekę poprzez indywidualne ćwiczenia, jednocześnie pozostając aktywni fizycznie w swojej społeczności.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych często zdarza się, aby seniorzy w domach opieki żyli wygodnie, ale prowadzili siedzący tryb życia. Nieaktywny tryb życia i bogata w tłuszcze żywność o wysokiej zawartości węglowodanów przyczyniły się do wzrostu liczby chorób serca i innych dolegliwości wśród wielu Amerykanów. Chociaż nie wszyscy Amerykanie mają upodobanie lub dyscyplinę do przestrzegania reżimu żywieniowego w stylu Okinawy, kontrolę wagi można nadal podejmować z pomocą lekarza lub pracownika służby zdrowia. Oprócz zapisania się na siłownię, osoby, które muszą schudnąć, mogą skonsultować się z lekarzem w sprawie pigułek odchudzających na receptę, które mogą pomóc zmniejszyć apetyt i zapobiec wchłanianiu tłuszczu. Szereg produktów na rynku uważa się za „najlepszą tabletkę odchudzającą”. Osoby obserwujące wagę powinny uzyskać informacje od swojego lekarza lub z USA Food and Drug Administration o bezpiecznych i skutecznych liniach produktów odchudzających. Tylko zatwierdzone przez FDA pigułki odchudzające powinny być kupowane i spożywane, ponieważ wiele niesprawdzonych produktów jest obecnie sprzedawanych otwarcie, nawet jeśli bezpieczeństwo tych produktów pozostaje wątpliwe.

Ludzie poważni i zaangażowani w utratę wagi powinni badać korzyści płynące z diety Okinawan, jak również innych programów dietetycznych. Chociaż życie nawet 100 osób może nie być osiągalnym celem dla wielu Amerykanów, nigdy nie jest za późno, aby zawrócić z niezdrowych nawyków żywieniowych. Podobnie jak w przypadku Okinawanów, wielu dzisiejszych Amerykanów musi także wrócić do zdrowego, aktywnego życia, co pociąga za sobą jedzenie odpowiedniego jedzenia we właściwych ilościach; i pasjonując się sztuką, działaniem lub wydarzeniem, które może zapewnić im poczucie sensu życia.