Kabina normobaryczna
Raszyn

Normobaria – Tlenoterapia – Raszyn

Sprawdź dlaczego to nowoczesny sposób na długoletnie życie

Normobaria

Komora Hiperbaryczna - Raszyn

Komora normobaryczna Raszyn służy do zwiększenia sił witalnych organizmu za pomocą tlenoterapii. Jest to kapsuła, w której skład wchodzą dwie komory hiperbaryczne. W pierwszej z nich panuje ciśnienie około 1000 hPa, a w docelowej 1500 hPa. Podwyższona jest w nich zawartość tlenu do 40% a dwutlenek węgla występuje w ilości od 0,5% do 2 %. Przez to wszystkie komórki organizmu łatwiej przyswajają tlen, a co za tym idzie znacznie szybciej zachodzą procesy regeneracyjne. Komora hiperbaryczna Raszyn przyczynia się też do spowolnienia podziału komórek i zwalczania wolnych rodników poprzez zwiększenie zawartości wodoru do 0,5%. Zwalnia to starzenie się całego organizmu.

Optymalne parametry ciśnieniowe

Procesy autoregeneracji organizmu zachodzą szybciej przy podwyższonym ciśnieniu powietrza. Tę prawidłowość wykorzystuje normobaria, stwarzając optymalne warunki do pobierania większej ilości tlenu niż podczas oddychania w warunkach zwykłego ciśnienia atmosferycznego. Komory normobaryczne Raszyn normalizują na poziomie komórkowym procesy życiowe i wprowadzają organizm w stan homeostazy.

Kiedy potrzebna jest tlenoterapia?

Wspomaganie organizmu tlenem przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia, wydolności fizycznej i kondycji psychicznej. Tlenoterapia przeprowadzana w komorze hiperbarycznej Raszyn usuwa problemy z koncentracją, pamięcią i trudności z zasypianiem. Stosuje się ją też jako wspomaganie terapii kardiologicznej i chorób krążenia. Podczas zabiegów normobarii skóra odzyskuje jędrność i elastyczność oraz poprawia się struktura kości. Warunki tlenowe i ciśnieniowe w komorze normobarycznej działają także przeciwbólowo i dostarczają znacznej dozy energii.