Kabina normobaryczna
Zielonka

Normobaria – Tlenoterapia – Zielonka

Sprawdź dlaczego to nowoczesny sposób na długoletnie życie

Normobaria

Komora Hiperbaryczna - Zielonka

Komora normobaryczna Zielonka to absolutna nowość. Choć na zachodzie Europy leczenie terapią tlenową jest praktykowane od lat, to w Polsce dopiero je odkrywamy. Badania naukowe potwierdzają, że warunki panujące w komorach hiperbarycznych sprzyjają procesom regeneracyjnym komórek. Wysokie ciśnienie zwiększa przyswajalność tlenu, a dotlenione komórki są po prostu zdrowsze.

W komorze hiperbarycznej Zielonka oprócz tlenu znajduje się wysokie stężenie dwutlenku węgla i wodoru. Regularne korzystanie z zabiegów w pomieszczeniu ze zwiększoną zawartością wodoru spowalnia procesy podziału komórek i przyczynia się do wydłużenia życia. Tlenoterapia sama w sobie ma pozytywny wpływ na samopoczucie i pozwala szybko odzyskać siły witalne.

Normobaria to innowacyjna metoda leczenia wielu schorzeń i zaburzeń. Specjaliści polecają ją osobom z przewlekłymi bólami kręgosłupa, głowy (migrena) i zatok. Tlenoterapia jest ważnym elementem rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej i onkologicznej. Można ją włączyć w leczenie autyzmu i zespołu Aspergera. Korzyści odczują także pacjenci z zespołem Alzheimera i boreliozą.

Korzystanie z komory normobarycznej Zielonka przynosi widoczne efekty, oto najważniejsze z nich:

  • poprawa kondycji naczyń krwionośnych,
  • szybsza odbudowa kości,
  • łatwiejsza regeneracja skóry i nabłonka,
  • wydłużenie snu i lepsze samopoczucie,
  • spowolnienie starzenia (długowieczność).

Zabiegi w komorach normobarycznych pozytywnie wpływają na wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, dlatego są polecane niezależnie od wieku.