wellness

Normobaria

Terapia na powięziach

To niezwykła, wypracowana na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci metoda leczenia wielu dolegliwości .

Zabieg terapii powięziowej w komorze normobarycznej

TERAPIA POWIĘZI (części tkanki łącznej w organizmie, które tworzą nieprzerwany system napięciowy, łączący każdy pojedynczy organ, każdy mięsień, kość a nawet każde włókno nerwowe i mięśniowe) to niezwykła, wypracowana na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci metoda leczenia wielu dolegliwości – nie tylko od strony narządu ruchu, ale również immunologii i endokrynologii. Innowacyjność i niezwykła skuteczność leczenia leży już w podstawowych założeniach terapii – indywidualnym i holistycznym (całościowym) podejściu do pacjenta. Oznacza to, że terapeuta nie skupia się jedynie na dolegliwości aktualnej, ale poprzez zbudowanie całej powięziowej ścieżki leczenia, dochodzi do ustalenia przyczyny, a podczas terapii ulecza zarówno przyczynę, jak i skutek, będący jedynie ostatnim ogniwem łańcucha napięć, które przez całe życie, na skutek urazów, przeciążeń, stresu i chorób, zablokowały ciało lub jego część i wywołały objawy. Przykład: Niejednokrotnie okazuje się, że przyczyną nieustępliwego bólu pleców jest od lat niedoleczona infekcja zatok. W takim przypadku, podczas zabiegu uleczone zostają i zatoki i dolegliwości bólowe pleców.

KOMORA NORMOBARYCZNA to pomieszczenie, w którym są utrzymywane najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka parametry, tj: ciśnienia atmosferyczne wynoszące ok. 1500 hPa, 40% zawartości tlenu (w odczytach biologicznych), 1,5-2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż na zewnątrz) oraz 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż poza komorą normobaryczną) oraz poziom wilgotności powietrza poniżej 65%. Przebywanie w warunkach komory normobarycznej sprzyja spowalnianiu starzenia się organizmu poprawiając wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, gasi wszelkie stany zapalne, wspomaga rozwój nowych naczyń krwionośnych oraz dotlenianie wszystkich komórek ciała, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych m.in. za sprawność stawów czy elastyczność skóry.

Połączenie wyżej opisanych metod poprzez przeprowadzenie zabiegu terapii powięziowej (45min) w trakcie seansu w komorze normobarycznej (120min) jest innowacyjnym w skali światowej zabiegiem maksymalizującej efektywność terapii, wpływającej na zmniejszenie liczby seansów koniecznych do uleczenia oraz dogłębnej relaksacji.

Zapraszamy również osoby zainteresowane jedynie profilaktyką, celem zapobiegania schorzeniom lub ich nawrotom. Obie proponowane metody łącznie, jak i oddzielnie działają relaksacyjnie i odżywczo. Terapia powięziowa poprzedzona wnikliwym wywiadem oraz seanse w komorze normobarycznej są pozbawione ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY W REJESTRACJI KOMORY NORMOBARYCZNEJ LUB POD TEL: +48 505 674 701

Głęboki masaż powięziowy Warszawa

Masaż powięziowo-mięśniowy to nowoczesna metoda leczenia różnorodnych schorzeń i dolegliwości zdrowotnych. Specjaliści realizujący taką terapię skupiają się nie tylko na pojedynczych mięśniach, a na całym systemie napięciowym. Dzięki temu są w stanie wskazać przyczynę bólu, a następnie ją wyeliminować. 

Masaż pozwala na wyeliminowanie problemów z narządem ruchu. Dodatkowo skutecznie radzi sobie z depresją, pomaga w walce z autyzmem, boreliozą czy też leczeniem stanów zapalnych. Na samym początku terapeuta skupia się na ustaleniu właściwej ścieżki leczenia, tak aby krok po kroku pomagać pacjentowi w jego walce z bólem. Niweluje się w ten sposób wszelkie przeciążenia, stres, ale też przemęczenie.

Tym samym ciało może się zregenerować, jest wypoczęte i pozbawione poważnych dolegliwości bólowych. Specjaliści zalecają wykonanie terapii w komorze normobarycznej, w której utrzymywane jest właściwe dla człowieka ciśnienie atmosferyczne oraz zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Taka terapia przynosi zdecydowanie najlepsze efekty leczenia.

Zainteresowani tego typu terapią mogą wyleczyć w ten sposób rozmaite schorzenia, w tym łuszczycę, migrenę oraz wszelkie bóle kręgosłupa. Komórki podczas realizowanego masażu są prawidłowo dotleniane, następuje proces stymulacji produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu ciało może pracować na wyższych obrotach, jest dużo zdrowsze, a pacjenci radzą sobie nawet z niedoleczonymi schorzeniami z przeszłości. Masaż pomaga zlokalizować przyczynę bólu oraz skutek, eliminując oba ogniwa. 

SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY W REJESTRACJI KOMORY NORMOBARYCZNEJ LUB POD TEL: +48 505 674 701

Terapia powięziowa u dzieci - Warszawa

Łagodzenie bólu w przypadku wielu schorzeń odgrywa bardzo istotną rolę. Wspomaga sam proces leczenia, odciążając organizm i pozwalając mu skupić się tylko na walce z chorobą. Często jednak metody na osiągnięcie tego ingerują w dużym stopniu w organizm, zaburzając jego poprawne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o dzieci ma to szczególne znaczenie, ponieważ są to organizmy nie wykształcone jeszcze w pełni – wciąż się rozwijają, a co za tym idzie, każda ingerencja w ich działanie może zakończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Dlatego właśnie terapia powięziowa jest bardzo skuteczna w przypadku najmłodszych.

Terapia powięziowa zaczyna się od znalezienie źródła bólu i zaplanowania poszczególnych jej etapów. Dzięki temu możemy być pewni, że jest bezpieczna i dotyczy tylko części ciała bezpośrednio związanych z ogniskiem bólu. Metoda oscyluje wokół systemów napięciowych obecnych w całym organizmie. Wykwalifikowany specjalista potrafi dostrzec związek między dolegliwością i jej przyczyną, choć w kontekście obszaru ciała, mogą być one od siebie oddalone.

Terapia powięziowa dla dzieci to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności, jest nieinwazyjna i skupia się na zwalczaniu przyczyn bólu w harmonijny sposób, mając na względzie procesy zachodzące w ciele. Stosując tę terapię zapewnimy ciału dziecka warunki do poprawnego i niezaburzonego rozwoju, poprzez wyleczenie dolegliwości.

Masaż powięziowo-mięśniowy pomaga w walce z depresją, boreliozą, autyzmem czy też leczeniem stanów zapalnych w ciele.

SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY W REJESTRACJI KOMORY NORMOBARYCZNEJ LUB POD TEL: +48 505 674 701

Terapia powięziowa - masaż, integracja strukturalna Warszawa

Terapia powięziona, dotyczy pracy powięzi, która ma za zadanie koordynować postawę, napięcie mięśni i zwiększać ruchomość układu kostno-stawowego. Nieprawidłowe nawyki, chociażby siedzący tryb życia, monotonne ruchy, długie przebywanie w jednej pozycji powodują przeciążenie organizmu, zwyrodnienia, ograniczenia ruchomości i uciążliwy ból.

Metoda może być stosowana u dorosłych i dzieci zmagających się z dolegliwościami bólowymi, zwłaszcza po urazach, przeciążeniach, przykurczach, sztywności mięśni, zmianach zwyrodnieniowych, zespole cieśni nadgarstka, w chorobach neurologicznych typu: rwa ramienna, kulszowa, po okresie ciąży w celu regeneracji organizmu itp.

Istnieją również przeciwskazania do zabiegu: współtowarzyszące choroby np. zaawansowana cukrzyca, osteoporoza, tętniaki, nowotwory itp.

Istotą występujących problemów zdrowotnych jest zbyt ścisłe przyleganie do siebie powięzi stawowych z mięśniami, oraz ich zrost przez włókna kolagenowe, co konsekwencji prowadzi do ograniczenia ruchomości i dolegliwości bólowych. W powięzi może również pojawić się stan zapalny, uszkodzenie w postaci pęknięć i utrata elastyczności.

Celem terapii powiezionej jest uszkodzenie nieprawidłowych zrostów, wynikiem czego jest lepsze ukrwienie i stopniowa poprawa elastyczności i ustępowanie bólu Terapia powieziona oparta jest na teorii taśm anatomicznych, dzięki którym możliwe jest określenie przyczyny bólu, a nie tylko skupienie się na konkretnym miejscu, gdzie występuje ból. Sprzyja to utrzymaniu właściwej harmonijnej pracy wszystkich mięśni i powięzi.

SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY W REJESTRACJI KOMORY NORMOBARYCZNEJ LUB POD TEL: +48 505 674 701