wellness

NORMOBARIA

Terapia na powięziach

To niezwykła, wypracowana na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci metoda leczenia wielu dolegliwości .

Zabieg terapii powięziowej w komorze normobarycznej

TERAPIA POWIĘZI (części tkanki łącznej w organizmie, które tworzą nieprzerwany system napięciowy, łączący każdy pojedynczy organ, każdy mięsień, kość a nawet każde włókno nerwowe i mięśniowe) to niezwykła, wypracowana na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci metoda leczenia wielu dolegliwości – nie tylko od strony narządu ruchu, ale również immunologii i endokrynologii. Innowacyjność i niezwykła skuteczność leczenia leży już w podstawowych założeniach terapii – indywidualnym i holistycznym (całościowym) podejściu do pacjenta. Oznacza to, że terapeuta nie skupia się jedynie na dolegliwości aktualnej, ale poprzez zbudowanie całej powięziowej ścieżki leczenia, dochodzi do ustalenia przyczyny, a podczas terapii ulecza zarówno przyczynę, jak i skutek, będący jedynie ostatnim ogniwem łańcucha napięć, które przez całe życie, na skutek urazów, przeciążeń, stresu i chorób, zablokowały ciało lub jego część i wywołały objawy. Przykład: Niejednokrotnie okazuje się, że przyczyną nieustępliwego bólu pleców jest od lat niedoleczona infekcja zatok. W takim przypadku, podczas zabiegu uleczone zostają i zatoki i dolegliwości bólowe pleców.

KOMORA NORMOBARYCZNA to pomieszczenie, w którym są utrzymywane najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka parametry, tj: ciśnienia atmosferyczne wynoszące ok. 1500 hPa, 40% zawartości tlenu (w odczytach biologicznych), 1,5-2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż na zewnątrz) oraz 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż poza komorą normobaryczną) oraz poziom wilgotności powietrza poniżej 65%. Przebywanie w warunkach komory normobarycznej sprzyja spowalnianiu starzenia się organizmu poprawiając wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, gasi wszelkie stany zapalne, wspomaga rozwój nowych naczyń krwionośnych oraz dotlenianie wszystkich komórek ciała, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych m.in. za sprawność stawów czy elastyczność skóry.

Połączenie wyżej opisanych metod poprzez przeprowadzenie zabiegu terapii powięziowej (45min) w trakcie seansu w komorze normobarycznej (120min) jest innowacyjnym w skali światowej zabiegiem maksymalizującej efektywność terapii, wpływającej na zmniejszenie liczby seansów koniecznych do uleczenia oraz dogłębnej relaksacji.

Zapraszamy również osoby zainteresowane jedynie profilaktyką, celem zapobiegania schorzeniom lub ich nawrotom. Obie proponowane metody łącznie, jak i oddzielnie działają relaksacyjnie i odżywczo. Terapia powięziowa poprzedzona wnikliwym wywiadem oraz seanse w komorze normobarycznej są pozbawione ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

 

SZCZEGÓŁY ORAZ ZAPISY W REJESTRACJI KOMORY NORMOBARYCZNEJ LUB POD TEL: +48 505 674 701