Normobaria i Depresja

Jak Normobaria wspomaga leczenie depresji

Depresja

Depresja to podstępna choroba, która każdego roku prowadzi do licznych samobójstw. Nieleczona depresja może wpłynąć na kontakt z ludźmi oraz codzienne funkcjonowanie. Co to jest jest depresja? Dlaczego warto z nią walczyć? Dlaczego warto zastosować normobarię?

Co to jest depresja?

Depresja określana jest jako stan zaburzonego nastroju oraz zmniejszeniem aktywności wykonywanej każdego dnia. Może mieć ona różne nasilenie. To bez wątpienia jedno z najpowszechniejszych zaburzeń psychicznych. Wiele badań wskazuje na to, że z depresją zmaga się średnio 17% ludności na świecie. Liczba ta stale wzrasta. Aż połowa pacjentów zmaga się z depresją umiarkowaną, bądź ciężką. Tak naprawdę nie można w sposób jednoznaczny jej zdefiniować. Sugerować mogą ją teksty psychologiczne oraz wywiady kliniczne przeprowadzane przed wykwalifikowanych specjalistów świadczących usługi z zakresu [psychologii i psychoterapii. Wyróżnia się kilka rodzajów depresji: endogenną, reaktywną, oddechową okołoporodową oraz dystymię. 

Przyczyny depresji

Tak naprawdę wszystko uznać można za przyczynę depresji. Wszystko uzależnione jest od sposobu postrzegania danej osoby, od jej wartości oraz nastawienia. Przyczyny podzielić można na biologiczne i społeczne. W przypadku czynników biologicznych wyróżnia się niedobory neuroprzekaźników, takich jak seronitona i dopamina oraz czynniki genetyczne. W przypadku czynników społecznych powodem depresji może być także utrata bliskich więzi, obniżenie poczucia własnej wartości, osamotnienie oraz szereg innych ważnych problemów.

Jak walczyć z depresją?

W przypadku depresji ważny jest oczywiście kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą. Aby nie pozostać jednak jedynie z kilkoma ćwiczeniami zaleconymi przez specjalistę, warto zastanowić się nad skorzystaniem z metod dodatkowych, takich ja na przykład tlenoterapia, która doskonale wpływa na ciało i ducha. Przykładem takiej terapii może być terapia tlenem zwana normobarią. Coraz częściej zalecana jest przez specjalistów po to, aby terapia w profesjonalnym gabinecie przyniosła jak największe efekty. Dzięki normobarii mogą być one potrzymane i poprawić jakość życia na długo.

Normobaria a depresja

Wiele najnowszych doniesień potwierdza skuteczność normobarii w leczeniu i zapobieganiu depresji. Dzięki natlenieniu komórek organizm funkcjonuje znacznie lepiej pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Istnieją doniesienia potwierdzające słuszność terapii normobarycznej w profilaktyce oraz leczeniu depresji. To doskonała wiadomość dla osób, które zmagają się z problemami tego typu. Znaczna poprawa pracy mózgu nie doskonale wpływa na codzienne funkcjonowanie oraz samopoczucie. U pacjentów, u których zdiagnozowano zaburzone procesy neurologiczne (depresja często jest skutkiem niedoboru serotoniny i dopaminy, a więc ma podłoże również neurologiczne) usprawnienie metabolitów nerwowych. Badani w licznych testach pod kątem depresji i inteligencji wykazali znaczne lepsze wyniki niż przed przystąpieniem do tlenoterpapii. 

Efekty stosowania normobarii w leczeniu depresji

W odróżnieniu od innych metod, takich jak psychoterapia, czy kontakt ze szpitalem psychiatrycznym, normobaria daje trwałe efekty, które mają wpływ na cały organizm. Efekty widoczne są już po kilku sesjach i utrzymują się niezwykle długo. To więc doskonałą wiadomość dla osób, którym zależy na trwałych i szybkich efektach, które nie zakończą się wraz z terapią u psychoterapeuty. Regeneracja uszkodzonych tkanek wpływa korzystnie nie tylko na mózg, ale także na całokształt funkcjonowania ciała. Jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch. 

Normobaria w leczeniu PTSD i w leczeniu urazów mózgu

PTSD diagnozowane jest znacznie szybciej. Zespół stresu pourazowego, zespół ostrego stresu oraz wszelkie urazy mózgu mogą zostać poddane normobarii. Dzięki temu uzyska można wiele korzyści. Badania przeprowadzone w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych dają potwierdzenie na to, że normobaria może być stosowana jako metoda modyfikacji stanu uszkodzonego mózgu. Weterani, którzy w wyniku wojny oraz przykrych wizji, jakie mieli okazję dostrzec, również potwierdzają, iż leczenie tlenem normobarycznym obniżyło poziom ich stresu, a jakość życia znacznie wzrosła. Efekty te monitorowane były także obrazo, dzięki metodom komputerowym. Dzięki SPECT specjaliści mieli szansę dostrzec, iż normobaria wpływa na poprawę ukrwienia mózgu oraz przepływ różnego rodzaju substancji. Wyraźne efekty zauważono w przypadku deficytów pamięci krótkotrwałej, jak i procesów poznawczych. Pamięć znacznie się poprawiła. 

Kto powinien zdecydować się na normobarię w przypadku depresji?

Bez względu na to, czy głównym problemem jest depresja, dystymia, czy chwilowe trudności, które utrudniają funkcjonowanie, normobaria wydaje się doskonałym sposobem zapobiegania wielu problemom. Dzięki niej przepływ w mózgu jest znacznie sprawniejszy, a człowiek może cieszyć się doskonałym zdrowiem. Normobaria dedykowana jest nie tylko osobom cierpiących na cukrzycę, otyłość, czy problemy ze stawami, ale także dla osób, które zmagają się z depresją lub dla tych, którzy chcieliby zwyczajnie poprawić jakość swojego życia oraz codzienne funkcjonowanie w pracy i w życiu osobistych. to prawdziwy zastrzyk energii i mocy, który daje kopa do działania. Nie zanotowano jak dotąd żadnych negatywnych skutków normobarii w przypadku depresji, dlatego metoda ta wydaje się doskonałym sposobem wspomagania psychoterapii i pracy osobistej. Skuteczność normobarii sprawia, że na jej zastosowanie decyduje się coraz większa liczba pacjentów.