Normobaria i Rehabilitacja Neurologiczna

Jak Normobaria pomaga dojść do zdrowia

Rehabilitacja Neurologiczna​

Choroby neurologiczne dopadają osoby różnej płci niezależnie od wieku. Sieją one w organizmie wiele szkód, a ból spowodowany ich wystąpieniem w wielu przypadkach staje się doznaniem niemal nie do zniesienia. Najnowsze badania ukazują jednak, że metody, takie jak normobaria mogą pomóc w walce i zapobieganiem wielu dolegliwości związanym z chorobami neurologicznymi. Eksperci twierdzą, że jest to jedna z najlepszych metod profilaktycznych.

Specyfika chorób neurologicznych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, choroby neurologiczne dotykają każdego, bez względu na płeć i to, ile ma lat. Powodują one dyskomfort i pogarszają samopoczucie, a ich leczenie trwa nawet latami. Neurolodzy mają pełne ręce roboty, biorąc pod uwagę coraz większy wpływ stresu na życie czynnika i szereg czynników pobocznych przyczyniających się do powstania choroby neurologicznej. Wszystko to sprawia, że ważne staje się nie tylko leczenie, ale także zapobieganie wystąpieniu chorób neurologicznych, zwłaszcza wtedy, kiedy w rodzinie wcześniej notowane były przypadki takich problemów. 

Rodzaje chorób neurologicznych

Istnieje wiele chorób o podłożu neurologicznym. Proces ich leczenia uzależniony jest od zaawansowania choroby oraz lokalizacji problemu. Do najpopularniejszych chorób neurologicznych zalicza się:

  • Chorobę Alzheimera,
  • amnezję,
  • demencję pourazową,
  • chorobę Parkinsona,
  • uszkodzenia nerwów,
  • stwardnienie rozsiane,
  • migrenę z aurą,
  • padaczkę.

Objawy chorób neurologicznych

Ważna jest przede wszystkim szybka diagnoza i skrupulatne działanie w walce z chorobą. Dzięki temu może zostać ona pokonana szybko i sprawnie, a osoba chora może odzyskać dawną radość życia i sprawność funkcjonowania. Główne objawy chorób neurologicznych to zawroty i przewlekłe bóle głowy, nagłe pogorszenia wzroku powiązane z zawężeniem pola widzenia, uciski w kręgosłupie, problemy z przemieszczaniem się oraz problemy z drętwieniem kończyn i mową. 

Normobaria a profilaktyka w przypadku chorób o podłożu neurologicznym

Tlenoterapia normobaryczna może wpływać na odzyskanie przez wszystkich pacjentów wszelkich funkcji neurologicznych. Dzieje się to za sprawą poprawy funkcjonowania metabolizmu nerwowego, dzięki któremu możliwe jest dotlenienie mózgu  oraz dokładne oczyszczenie zalegających przemian metabolicznych i toksyn w krwiobiegu. Takie oczyszczenie organizmu oraz dotlenienie znacznie wyższym poziomem tlenu, niż w  atmosferze wpływa na układ nerwowy, poprawiając jego pracę. Dotlenianie mózgu w komorach normobarycznych dodatkowo dotlenia mózg, przez co w stopniu widocznym wzrasta jego aktywność, a osoba dotknięta chorobami neurologicznymi może czerpać znacznie większą radość z życia, niż dotychczas. Można powiedzieć, że tlen normobaryczny ma niemal zbawienny wpływ na szereg przemian, w tym przemian neurologicznych, które odbywają się w organizmie. 

Korzyści normobarii w przypadku chorób neurologicznych

Powyżej przedstawione zostały procesy, zgonie z którymi normobaria oddziałuje na organizm. Wiadomo już, że dzięki niej możliwe jest zapobiegnięcie oraz poprawa funkcjonowania organizmu, oraz zminimalizowanie objawów, jakie związane są z chorobami neurologicznymi. W jaki sposób jednak jeszcze normobaria oddziałuje na organizm i jakie korzyści oprócz wspomnianych można dzięki niej osiągnąć? Normobaria poprawia przede wszystkim procesy metaboliczne w komórkach nerwowych. Oczyszczenie ich z zalegających złogów to prawdziwe oczyszczenie dla organizmu, który może funkcjonować na pełnej mocy. Dodatkowo normobaria odżywia i pobudza uśpione dotąd komórki, dlatego organizm jest obciążony, gdyż pracuje dla niego znacznie większa, niż dotychczas liczba komórek. Poprawa przepływu w mikrokrążeniu widoczna po zastosowaniu normobarii tylko usprawnia i pobudza ten proces. W wielu przypadkach normobaria może także łagodzić obrzęki mózgu, zwłaszcza wśród osób po wypadkach. Oprócz tego normobaria może poprawiać funkcjonowanie oraz zmniejszać obrzęki mózgu powstałe w procesie postępu choroby neurologicznej. 

Czy normobaria jest skuteczna w zmniejszaniu dolegliwości wynikających z chorób neurologicznych?

W tym miejscu należy wspomnieć o tym, jak ważna jest regularność w terapii. Tylko regularne uczęszczanie na sesje może wpłynąć korzystnie na jakość funkcjonowania. Terapia trwa do kilkunastu zabiegów, podczas których dotleniają się komórki i odbudowują się te, które dotąd były uśpione. Organizm podczas sesji dokładnie się oczyszcza, a osoba zmagająca się z dowolną chorobą neurologiczną może czerpać maksymalną radość z życia i poprawy swojego stanu. Wiele osób zgodnie deklaruje, że normobaria zmieniła ich życie, dzięki czemu mogą brać z niego teraz pełnymi garściami bez obawy o to, co będzie jutro i czy ból nie utrudni im funkcjonowania. Normobaria zmniejsza stany zapalne bez względu na ich lokalizację. Stany zapalne są niezwykle częste w przypadku chorób neurologicznych, a stopień ich bólu może utrudniać wypełnianie codziennych obowiązków. Dodatkowo zwiększa się także tempo metabolizmu oraz poprawia się jakość zdrowia psychicznego, które gotowe jest na stawienie czoła przeciwnościom spowodowanym chorobą. 

Normobaria a choroba Alzheimera

Osoby, które w swojej rodzinie mają bliskie osoby w sędziwym wieku, zazwyczaj obawiają się o ich stan oraz o postępowanie choroby Alzheimera. To jeden z największych problemów zarówno społecznych, jak i medycznych tych czasów. Tlenoterapia normobaryczna poprzez odżywianie komórek i ich oczyszczanie może okazać się doskonałą profilaktyką i metodą wspierania leczenia postępującej choroby Alzheimera.