LECZENIE STANÓW ZAPALNYCH

Normobaria i jej wypływ na stany zapalne

Komora normobaryczna to miejsce, w którym organizm może szybko i skutecznie się dotlenić. Połączenie zwiększonej zawartości dwutlenku węgla i odpowiedniego ciśnienia atmosferycznego pozwala na niezwykle szybkie przyswajanie tlenu przez wszystkie komórki znajdujące się w organizmie człowieka. Dzięki przebywaniu w komorze normobarycznej można przywrócić zdrowie bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Dodatkowo w ten sposób zaaplikować można także sporą dawkę energii.

Czym jest stan zapalny?

To naturalny proces, który najczęściej przebiega w ściśle określonych etapach. Jest to reakcja organizmu na czynnik uszkadzający o podłożu zewnętrznym lub wewnętrznym. Tak naprawdę procesy zapalne pełnią funkcję ochronną organizmu, gdyż ból i dyskomfort informuje, że w organizmie dzieją się procesy chorobotwórcze, które należy zdiagnozować i leczyć. W momencie, w którym dojdzie do uszkodzenia tkanki, organizm, a w zasadzie układ odpornościowy uruchamia zwiększoną produkcję prozapalnych substancji. W komorze normobarycznej proces ten jest znacznie szybszy, a regeneracja tkanek następuje szybciej i skuteczniej.  Złożoność definicji stanu zapalnego znajduje swoje odzwierciedlenie w zamiennych określeniach, takich jak odczyn zapalny, czy po prostu zapalenie. 

Objawy stanu zapalnego

Zazwyczaj do głównych objawów ostrego stanu zapalnego zalicza się:

 • Ból,
 • zaczerwienienia,
 • obrzęk,
 • zwiększenie temperatury,
 • poranna sztywność.

Piątym i jednocześnie najpoważniejszym objawem, jaki towarzyszy stanom zapalnym jest utrata sprawności w danym narządzie. Zaczerwienienie skóry, jakie następuje w przypadku stanu zapalnego to efekt zwiększonego przepływu krwi w danych okolicach zaatakowanych przez czynniki chorobotwórcze. Zanik czynności w danym oznacza, iż nie pracuje on w sposób, w jaki powinien pracować. 

Efekty przewlekłego stanu zapalnego

W wielu przypadkach układ immunologiczny organizmu rozpoznaje zdrowe komórki i traktuje je jako chore. W takim przypadku dochodzi do reakcji automimmunizacyjnej, w której to organizm atakuje własne, zdrowe tkanki. Taki proces prowadzi do powstania ostrego stanu zapalnego, a w efekcie do uszkodzenia narządu i zaniechania jego pracy. W tej sytuacji dochodzi do rozwoju choroby autoimmunizacyjnej, która prowadzi do autoagresji. Przykładem chorób powstałych w takim procesie może być reumatoidalne zapalenie stawów oraz toczeń. W takim przypadku skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia może okazać się normobaria, z której korzysta coraz większa liczba osób zmagających się z nawracającymi zapaleniami stawów i tkanek miękkich. 

Normobaria a leczenie stanów zapalnych

Dzięki normobarii możliwe jest wyleczenie wielu stanów zapalnych, jakie znajdują się w ciele. To sprawia, że osoby, które skarżą się na ich nawroty powinny jak najszybciej sprawdzić skuteczność działania komory normobarycznej i poprawić jakość swojego funkcjonowania. Co ciekawe, normobaria zalecana jest także przez lekarzy ortopedów, którzy zgodnie twierdzą, iż przebywanie w komorach z tlenek zmniejsza także stany zapalne zlokalizowane w okolicy stawów ruchomych. Specjaliści z dziedziny ortopedii dowiedli, że przebywanie w komorze normobarycznej może przynieść ulgę w przypadku:

 • Zapalenia kości,
 • urazów sportowych,
 • martwicy kości,
 • fibro mialgii,
 • reumatyzmu,
 • osteoporozy,
 • urazów kości,
 • urazów tkanek miękkich,
 • zespołu cieśni nadgarstka,
 • zwyrodnienia stawów.

Podczas sesji w komorze normobarycznej tak zwane fibroblasty, które przyczyniają się do regeneracji tkanki łącznej, syntezują kolagen, gdyż otrzymują optymalną dawkę tlenu. Osteoklasty, które skutecznie usuwają martwe części kości, dzięki tlenowi mogą wykonywać swoją pracę. Wszelkie urazy kości potrzebują większej ilości tlenu w osoczu, aby usprawnić przepływ krwi i substancji, oraz po to, by poprawić ciśnienie krwi w tkankach miękkich otaczających kości i w samych kościach. Dodatkowo terapia tlenowa w komorze nasila angiogenezę i działa bakteriobójczo, jeżeli chodzi o bakterie beztlenowe. 

Czy leczenie stanów zapalnych dzięki normobarii jest możliwe?

Wykazano niezwykłą skuteczność metody normobarycznej w przypadku lecenia stanów zapalnych. Wielu ankietowanych, którzy zmęczeni nawracającymi stanami zapalnymi poddali się normobarii, potwierdzili zmniejszenie obrzęków, bólu oraz zmniejszenie częstotliwości występowania zmian. Skuteczność przebywania w komorze normobarycznej wykazano także w przypadku osób z osteoporozą i astmą. Dotlenienie ciała w tym przypadku okazało się nierzadko skuteczniejsze niż farmakologia. 

 

 Normobaria jako zapobieganie chorobom autoimmunizacyjnym 

Dzięki normobarii możliwe jest skuteczne zapobieganie chorobom autoimmunizacyjnym. Oznacza to, że osoby, które zmagają się, chociażby z niewielkimi stanami zapalnymi powinny skorzystać z tej formy terapii, jako skutecznej metodzie zapobiegania rozwojowi problemów zdrowotnych. To także doskonała forma relaksu i odprężenia. Co więcej, osoby, w których rodzinach notowane były przypadku toczenia lub RZS, powinny korzystać z normobarii nawet w przypadku, kiedy nie odczuwają sygnałów z organizmu.