Normobaria i Tlenoterapia

Życiodajny tlen na wyciągnięcie ręki​

TLENOTERAPIA

Tlen jest niezbędny dla zachowania zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia. Tymczasem coraz częściej spotkać można się z problemem niedotlenienia. Skutkiem są choroby cywilizacyjne i uciążliwe dolegliwości. Rozwiązaniem jest profesjonalna tlenoterapia! 

Tlenoterapia jako profilaktyka i wsparcie leczenia

Pozytywne oddziaływanie tlenu na organizm ludzki udowodniono dzięki licznym badaniom, przeprowadzanym w najlepszych ośrodkach naukowych świata. Naukowcy z NASA, Instytutu Rockefellera oraz nobliści Otto Warburg i Linus Pauling potwierdzili ścisłą zależność człowieka od tlenu. Jakie korzyści płyną z wdychania tego życiodajnego pierwiastka? Warto zapoznać się z poniższym zestawieniem:

 • tlen dostarczany jest do mięśnia sercowego;
 • terapia zapobiega niedotlenieniu mózgu;
 • tlenoterapia odmładza, spowalnia procesy starzenia. Odpowiednie dotlenienie może przedłużyć życie nawet o 10 lat;
 • wyrównanie niedoborów tlenu jest pomocne w walce z brakiem odporności, osłabieniem i brakiem energii;
 • tlenoterapia wspomaga odchudzanie, poprzez stymulację mechanizmów odpowiedzialnych za przemianę materii;
 • terapia tlenem odtruwa, co jest niezwykle istotne dla osób żyjących w miastach, narażonych na smog i dym papierosowy. Detoksykacja ma także ogromne znaczenie w trakcie zażywania leków doustnych;
 • terapia tlenem polecana jest sportowcom, zwłaszcza po wyczerpujących treningach;
 • dotlenienie sprzyja regeneracji także w przypadku stresów;
 • tlenoterapia jest pomocna dla osób zmagających się z migrenami;
 • uzupełnienie niedoborów tlenu jest konieczne w celu poprawy krążenia i wyrównania ciśnienia krwi. 

Jakie są przyczyny i skutki niedotlenienia organizmu?

Słowa noblisty Otto Warburga „nie znam choroby, u której podstaw nie leżałoby niedotlenienie komórek” doskonale obrazują zależność człowieka od tlenu. Niedotlenienie powodowane jest przez czynniki chorobotwórcze, takie jak:

 • zanieczyszczenie powietrza – nie należy przebywać na zewnątrz, w okresie natężenia zanieczyszczeń. Dlatego właściwe dotlenienie organizmu jest utrudnione. Szkodliwe związki gromadzą się także w pomieszczeniach. Smog jest odpowiedzialny również za powstawanie licznych patologii układu oddechowego;
 • niedostateczna ilość ruchu na świeżym powietrzu, siedzący tryb pracy;
 • stres i nadmierny wysiłek spowodowany pracą, uprawianiem sportów;
 • astma i płytki oddech – oddychać należy głęboko, używając przepony;
 • nieodpowiednie nawyki żywieniowe, używki, terapia lekami. 

Skutki niedotlenienia są dotkliwe i łatwo zauważalne. Niedotlenienie serca objawia się bólem, dusznościami, omdleniami, odczuciem zmęczenia, nudnościami, zawrotami głowy. W skrajnych przypadkach może dojść do zawału serca. Niedotlenienie mózgu sprzyja złemu samopoczuciu, zaburzeniom poznawczym, trudnościom w zachowaniu równowagi i innym dolegliwościom. Niedobory tlenu mogą utrudniać kontrolę wagi. Organizm osłabiony toksynami i chemikaliami jest podatny na choroby narządów wewnętrznych. Dlatego konieczne jest regularne odtruwanie. Terapia tlenowa przywróci w organizmie równowagę konieczną do prawidłowego funkcjonowania. 

Komora normobaryczna – dlaczego warto?

Badania dowodzą, że przyswajalność tlenu wzrasta w środowisku o podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym. Oprócz tego, istotna jest zawartość dwutlenku węgla we wdychanym powietrzu. To kolejny czynnik poprawiający przyswajalność tlenu. W komorach normobarycznych stosuje się także wodór, odpowiedzialny za spowolnienie procesów starzenia komórek. Tak przygotowywana jest mieszanka pierwiastków najbardziej odpowiednia dla człowieka. Rozkurczanie oskrzeli powoduje szybkie dostarczenie tlenu do krwi, a wodór neutralizuje szkodliwe rodniki atakujące komórki. Wodór wspomaga także naturalne procesy obronne organizmu. Ciśnienie powietrza w komorach jest kontrolowane na bieżąco, dzięki czemu terapia jest bezpieczna. Jakie są podstawowe korzyści z zastosowania terapii w komorze normobarycznej? Przede wszystkim mnożą się komórki macierzyste, odpowiedzialne za regenerację organizmu – zdrowego i chorego. Goją się rany zewnętrzne, regenerują się uszkodzone organy, poprawia się krążenie krwi, bakterie są unieszkodliwiane. Wszystko to sprzyja leczeniu chorób skóry, narządów wewnętrznych, układu sercowego, krwionośnego i oddechowego. Terapia korzystna będzie także dla autystów. Pomocna będzie również w okresie rekonwalescencji po przebytym porażeniu mózgowym, chorobie nowotworowej, zabiegach chirurgicznych. Terapia tlenowa w komorze normobarycznej przyniesie ulgę także astmatykom, alergikom i osobom cierpiącym na nawracające migreny. Należy przy tym pamiętać, iż normobaria nie jest wskazana w przypadku przeziębień, infekcji dróg oddechowych, niedrożności nosa, uszkodzeń bębenków w uszach. Również tlenoterapia powinna być przeprowadzana w warunkach kontrolowanych, pod okiem specjalistów. 

Tlen to pierwiastek konieczny do życia, regeneracji, zachowania dobrego samopoczucia. Z terapii tlenem korzystają najzamożniejsi ludzi świata, w tym gwiazdy sportu. Dotychczas usługa ta dostępna była tylko w nielicznych klinikach. Obecnie jednak z tlenoterapii może skorzystać każdy! Jeśli więc borykasz się z objawami niedotlenienia, rozważ tlenoterapię i poczuj, jak Twój organizm się odnawia!